sklep z klockami Lego

Który sklep z klockami Lego wybrać?

LEGO jest powszechnie uważane za najpopularniejszą zabawkę konstrukcyjną na świecie. W kultowe plastikowe klocki bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie. W ostatnim czasie Grupa LEGO ugruntowała swój status jednego z najbardziej znanych producentów zabawek w historii. Mała duńska firma szybko przekształciła się w światową korporację dzięki prostym i wielofunkcyjnym zestawom, które urzekały umysły dzieci od prawie siedmiu dekad. Ty też lubisz lego? Sprawdź w artykule dlaczego LEGO jest tak popularne oraz dowiedz się jaki sklep z klockami Lego w Polsce oferuje unikatowe zestawy.

Marka LEGO i jej historia

internetowy sklep z klockami Lego

Pierwsze zestawy zostały zaprezentowane publiczności w 1949 roku. Prawie 30 lat później, w 1978 roku, zaczęto uzupełniać te zestawy o figury ludzkie. Najwcześniejszą z tych postaci był policjant w czarnym mundurze i białej czapce. Do tej pory projektanci firmy stworzyli około czterech milionów konkretnych i oddzielnych figurek, które są kolekcjonerskie. Może trudno w to uwierzyć, ale w 2017 roku LEGO zdobyło tytuł Najbardziej wpływowej marki na świecie, wyprzedzając Google, Nike, Disneya i wiele innych znanych na całym świecie marek.

Dlaczego sklep z klockami Lego jest tak popularny?

Po pierwsze, klocki konstrukcyjne LEGO są idealne do rozwijania logicznego i pomysłowego myślenia. W przypadku małych dzieci zabawka pomaga również promować zdolności motoryczne rąk i palców. Podczas składania klocków dzieci uczą się zwracać uwagę na szczegóły. Dodatkowo podczas zabawy zestawami LEGO dzieci mają możliwość wykorzystania swojej kreatywności i wyobraźni. Dziecko może układać klocki według własnych upodobań, bez ograniczeń w formach sugerowanych przez producenta. W końcu, zdaniem ekspertów, przy użyciu zaledwie sześciu klocków można złożyć ponad milion modeli. Dlatego bawiąc się LEGO, dzieci testują nowe możliwości, uczą się eksperymentować, demonstrują kreatywne myślenie. Nic więc dziwnego, że sklep z klockami Lego jak Planeta Klocków cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów!

Dodaj komentarz