Nieuczciwa konkurencja w internecie

Co robić, gdy nieuczciwa konkurencja w internecie to problem?

Nieuczciwa konkurencja to stosowanie nielegalnych, oszukańczych praktyk sprzedaży, które szkodzą konsumentom lub innym firmom, w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku. Z tymi problemami walczą przepisy w kraju ale również na szczeblu międzynarodowym. Jak wygląda nieuczciwa konkurencja w internecie i czy możemy jej przeciwdziałać lub przynajmniej odpowiednio na nią reagować?

Rodzaje nieuczciwej konkurencji

jak działa Nieuczciwa konkurencja w internecie

Istnieje siedem najpopularniejszych rodzajów nieuczciwej konkurencji. Fałszywa reklama. To dobrze znany problem, który wywołał setki skandali i kosztował niektóre marki miliony. Oznacza to składanie nieprawdziwych stwierdzeń na temat produktu w celu uzyskania większych przychodów. Kolejnym przykładem jest naruszenie znaku towarowego. Oznacza kradzież własności intelektualnej. Taktyka przynęty i zmiany. Ta zwodnicza praktyka jest szeroko stosowana w sklepach detalicznych. Reklamodawcy promują produkt w wyjątkowo niskiej cenie, a gdy konsumenci odwiedzają sklep, dowiadują się, że skończył im się ten produkt. Dlatego proponuje się im zakup podobnego, droższego produktu. Nieautoryzowane zastąpienie, oznacza to promowanie produktu, który nie jest tym, czego oczekują konsumenci. Sprzedawca po otrzymaniu pieniędzy dostarcza klientowi produkt gorszej jakości lub nawet podróbkę. Warto również zwrócić uwagę na przywłaszczenie tajemnic handlowych. Oznacza to, że Twój konkurent odkrył sekret Twojej receptury, strategii lub formuły, która była Twoją przewagą konkurencyjną i wykorzystuje ją do uzyskania większych przychodów.

Działalność Czyścimy Internet a nieuczciwa konkurencja w internecie

Nieuczciwa konkurencja w internecie może wykorzystywać, niektóre powyższe rodzaje działań, choć najczęściej skupia się na rozpowszechnianiu plotek. Do ostatniego typu nieetycznych działań konkurencji zaliczymy sprzedaż poniżej kosztów. Jeśli nasz biznes cierpi z powodu publikacji w sieci, które mijają się z prawdą czy łamią prawo internetu, mamy kłopot z konkurencją, nie czekajmy – rozpocznijmy współpracę z firmą Czyścimy Internet już dziś!

Dodaj komentarz