Skąd pochodzi kebab?

Szczególnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat można dostrzec, że kebab stał się niesamowicie popularną potrawą w naszym kraju. Jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę, skąd pochodzi kebab. Okazuje się, że mimo kojarzenia tej potrawy z Turcją, to według najnowszych badań, nie jest to stolica tego pysznego dania. Chcesz dowiedzieć się skąd pochodzi, to danie? Czytaj dalej!

skąd pochodzi kebab

Skąd pochodzi kebab, czyli odrobina historii

Warto wiedzieć, że kebab swoją historię rozpoczyna już podczas czasów starożytnych. Okazuje się, że potrawy w postaci kawałków mięsa pieczonych na rożnie znane są ludzkości od ponad 3 tysięcy lat. Za starożytną ojczyznę kebaba obecnie uznaje się tereny Persji. Jednak warto mieć na uwadzę, że na przestrzeni wieków danie było podawane w dziesiątkach, jak nie setkach możliwych konfiguracji – co znacznie utrudnia odpowiedzenie na pytanie skąd pochodzi kebab.

skąd pochodzi kebab w polsce

Ciekawostki o Kebabie

Skoro już wiesz, skąd pochodzi kebab, to warto dowiedzieć się również, skąd wzięła się jego nazwa. Okazuje się, że „kebab” z języka perskiego oznacza po prostu „opiekane mięso”. Warto podzielić się tą ciekawostką ze znajomymi, podczas obchodzenia międzynarodowego dnia kebaba, który przypada na datę 7 stycznia. Jeżeli chcesz poznać więcej ciekawostek o tej niesamowitej potrawie, to koniecznie odwiedź bloga firmy Izmir, i zapoznaj się z artykułami przygotowanymi przez specjalistów.

Dodaj komentarz