Czy wiesz jaki model biura wybrać?

Mamy niepowtarzalną okazję, aby zmienić wszystko, co dotyczy tego, jak wykonujemy naszą pracę i jak prowadzimy nasze firmy”, powiedział jeden z dyrektorów generalnych największej firmy międzynarodowej. I miał rację! Covid-19 okazał się katalizatorem zmian, o których wizjonerzy technologiczni dyskutują od dziesięcioleci – narodziny pracy zdalnej i rewolucji w projektowaniu biur. Zatem jaki model biura wybrać w obecnych czasach?

Czym jest biuro aktualnie?

Jaki model biura wybrać dla firmy?

Pandemia skłoniła kierownictwo do odpowiedzi na fundamentalne pytanie: do czego służy biuro? Początkowo większość firm postrzegała biuro jako miejsce wykonywania pracy. Po pandemii biuro staje się coraz bardziej kulturalną i społeczną kotwicą, która wspiera kreatywność, zwinność i współpracę, których każda firma potrzebuje do rozwoju. Jest to miejsce, w którym produktywność gwałtownie rośnie, a ludzie doświadczają dawno brakujących interakcji społecznych.

Zdecyduj jaki model biura wybrać dla swojego przedsiębiorstwa!

Możesz zdecydować się na model, w którym główna siedziba znajduje się w prestiżowym miejscu natomiast mniejsze biura satelitarne zlokalizowane są w mniejszych miastach lub dzielnicach bliżej domów pracowników. Należą do nich tradycyjne i elastyczne powierzchnie biurowe czy też biurka wynajmowane w przestrzeni coworkingowej. W przypadku firm takie rozwiązania pozwala na dystrybucję siły roboczej i poszerza pulę potencjalnych talentów. Jaki model biura wybrać dla firmy ceniącej sobie własną przestrzeń? Udostępnianie przestrzeni poprawia wydajność zespołu, kreatywność i innowacyjność. Dużo łatwiej jest też przeszkolić nowego pracownika na miejscu niż zdalnie. Ponadto spotkania towarzyskie są prawdopodobnie znaczącą korzyścią dla tych, którzy zdecydują się wrócić do biura.Z tego powodu niektóre firmy decydują się na przekształcenie swoich biur w centra współpracy. Pomysł ten może przybierać różne formy, ale głównym celem jest stworzenie przestrzeni, która zachęca do dyskusji i pracy zespołowej oraz przywraca komunikację w izolowanym świecie po pandemii. Być może będzie

Dodaj komentarz