polskie truskawki 2020

Polskie truskawki 2020 – skąd wzięły się tak wysokie ceny?

Sezon truskawek to zwykle od maja do lipca. Na początku są to owoce sprowadzane z krajów południowych. Następnie pojawiają się polskie truskawki. Jednak w tym roku cena zaskoczyła wszystkich. Są one droższe niż były ostatnio. W tym roku polskie truskawki 2020 wahają się cenowo 10-12 zł za kilogram. Fakt ten sprawia, że klienci są zaskoczeni takim obrotem sprawy. Jednak sytuacja ta wynika z wielu czynników. Jakich? Sprawdź!

polskie truskawki 2020

Polskie truskawki 2020 i ich cena

Hodowcy truskawek są w tym roku zaskoczeni suszą. Fakt, że zima była bezśnieżna, a wiosna bezdeszczowa wskazuje na to, iż rolnicy mają utrudnione zadanie. Musza oni dodatkowo nawodnić o wiele więcej swoje uprawy. Stąd koszt wody i innych nakładów sprawia, że polskie truskawki 2020 maja wysoka cenę. Wszelkie anomalie pogodowe, takie jak silne wiatry czy grad to czynniki, które wpłynęły na spore zniszczenia.

Dlaczego polskie truskawki 2020 są drogie?

Szczyt pandemii w południowej Europie przypadł na czas zbiorów polskich truskawek 2020. Pandemia pokrzyżowała plany wielu ludziom, w tym tez rolnikom. Trudności w przemieszczaniu się i w zorganizowaniu pracowników sezonowych oraz izolacja społeczna konsumentów sprawiły, iż sektor truskawek odnotował ogromny spadek. Tak naprawdę, nie ma kto zbierać tych owoców. Do tej pory wielu Ukraińców przyjeżdżało na nasze tereny i zbierali truskawki. Niestety z powodu pandemii każdy chętny do pracy przy zbiorach po przekroczeniu granicy musiał przejść obowiązkową kwarantannę. Stąd brakuje ludzi do pracy. Teraz poprzez zamknięte granice sytuacja ta wygląda inaczej.

Dodaj komentarz