ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne – ciekawy pomysł czy nie?

Dzisiaj pod lupę bierzemy produkt, który ostatnimi czasy stał się bardzo modny. Mowa tu oczywiście o ogrody wertykalne. Dużo osób mówiło i wychwalało ten produkt jako innowacyjny w zakresie pielęgnacji i podlewania roślin. Jak jest naprawdę? Sprawdzamy, czy ten sprzęt ma sens, czy się sprawdza, a co najważniejsze, czy warto go kupić.

ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne – podstawowe informacje

Ogrody wertykalne to ciekawe i nowoczesne podejście do domowego ogrodu. To innowacyjny system, który wprowadza do wnętrz, balkonu, otoczenia czy ogrodu niezwykle efektywny system nawadniania. To specjalnie zaprojektowany zestaw doniczek, często modułowy, które uzupełniają się wzajemnie. O czym tutaj mowa? To moduły systemowe połączone z ociekaczem, który łączy się w różnych konfiguracjach. Tworzy to nie tylko efektywny sposób nawadniania, ale też spektakularnie to wygląda. Dzięki takim rozwiązaniom można tworzyć zielone ściany i inne sposoby ozdabiania.

nawadnianie roślin

Funkcje takich rozwiązań

Nie tylko o wygląd i prezentacje chodzi, a o efektywność całego systemu. Ogrody wertykalne dzięki przepływowi systemowemu nawadnia rośliny równomiernie i zaopatruje je w potrzebną wodę. Nadmiar jest odprowadzany do ociekaczy, które przekazują wodę dalej w systemie. To ciekawe, innowacyjne i bardzo pomocne narzędzie, dzięki któremu zadbanie o własny ogród będzie łatwiejsze i prostsze.

 

Dodaj komentarz