język hiszpański dlaczego warto

Język hiszpański czym jest, oraz kto nim mówi?

Język hiszpański jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków używanym na świecie, oprócz samej Hiszpanii tym językiem posługuje się znaczna część populacji Ameryki Południowej, wśród użytkowników języka można znaleźć takie kraje jak: Meksyk, Chile, Argentyna czy Brazylia.

język hiszpański

Język hiszpański – historia powstania

Sam język ma swoje korzenie jeszcze z czasów Cesarstwa rzymskiego. Wraz z upadkiem cesarstwa zmniejszyły się wpływy łaciny w regionie dzisiejszej Hiszpanii, do głosu doszły dialekty używane na tym terytorium, co pozwoliło przez lata uformować się nowemu językowi. Sama nazwa języka, wywodzi się z nazwy rzymskiej prowincji, czyli Hispania. Warto pamiętać, że na ukształtowanie się języka znacząco wpłynął okres rekonkwisty hiszpańskiej, podczas której zostały wyzwolone zajęte przez Arabów obszary Półwyspu Iberyjskiego. Obecnie szacuje się, że język hiszpański jest wykorzystywany przez ponad 600 milionów ludzi na wszystkich kontynentach.

język hiszpański dlaczego warto
Dlaczego warto się uczyć języka?

Pomijając takie oczywistości jak to, że język hiszpański jest obecnie jednym z najczęściej używanych języków na kuli ziemskiej, to warto pamiętać, że jest oceniany jako jeden z prostszych do nauki, oraz wymowy. Autorzy tacy jak Cervantesa, czy Robert Bolaño znani są na całym świecie i każdego roku miliony czytelników zakochują się w ich dziełach. Dlaczego by więc nie przeczytać ich dzieł w oryginale? Ostatnim z argumentów jest fakt, że znając ten język, będzie nam dużo prościej podróżować i porozumieć się z miejscowymi, co może być szczególnie przydatne w przypadku wypraw na tereny ameryki łacińskiej.

Dodaj komentarz