Jakie grzejniki do pompy ciepła? Kilka wskazówek na start

W przypadku podjęcia decyzji o zainstalowaniu pompy ciepła w gospodarstwie domowym jedną z kluczowych decyzji jest wybranie odpowiedniego grzejnika, który w jak największym stopniu będzie w stanie wykorzystać potencjał pompy ciepła. Szczególnie dobrze praca pompy ciepła sprawdza się w przypadkach ogrzewania płaszczyznowego, jeśli więc rodzi Ci się w głowie pytanie – jakie grzejniki do pompy ciepła sprawdzą się najlepiej, to czytaj dalej!

jakie grzejniki do pompy ciepła?

Jakie grzejniki do pompy ciepła

Na początek warto sobie odpowiedzieć, czy jest możliwość podłączenia istniejących już grzejników do pomp ciepła? Okazuje się, że jeżeli posiadamy klasyczne wersje grzejników, których pełna moc ogrzewania wynosi od 70 do 80 stopni Celsjusza, to konieczne będzie wymiana instalacji. Sam proces będzie przebiegał, jednak przez to, że popy ciepła są przeznaczone do urządzeń niskotemperaturowych, to całość będzie nieefektywna, gdyż temperatura wody, będzie niewystarczająco wysoka, by ogrzać klasyczne grzejniki. W takim razie jakie grzejniki do pompy ciepła? Okazuje się, że świetnie się sprawdzą grzejniki niskotemperaturowe, takie jak grzejniki płytowe, klima konwektory, czy grzejniki kanałowe.

Poznaj Elektro Masters!

Firma powstałą w Krakowie w 2013 roku jako monter instalacji elektrycznych i systemów niskoprądowych, jednak od 2015 roku firma postanowiła postawić na fotowoltaikę. Firma oferuje pomoc w przeprowadzeniu całego procesu od fazy projektowej, aż po sam montaż, w ramach funkcjonującego bloga użytkownicy mogą dowiedzieć się przykładowo jakie grzejniki do pompy ciepła będą najlepsze, czy jak dobrać falownik do instalacji fotowoltaicznej.

Dodaj komentarz