zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki- kiedy jest wymagane?

Kiedy jest potrzebne zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki?

Aby dostać się do technikum, czy na studia lub prakrykę zawdową niezbędne jest zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki. Czy tylko w takich przypadkach? Jakie badanie należy wykonać? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w tym artykule, a także praktyczne porady jak je zdobyć! Zapraszamy do lektury.

Zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki – w jakich przypadkach jest niezbędne?

zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki druk od lekarza medycyny pracy Specjalny druk, który nazywany jest zaświadczeniem lekarskim o zdolności do nauki jest potrzebene uczniom, którzy chcą rozpocząć naukę w szkołach zawodowaych, zarówno zasadniczych, jak i techników. Taki dokument jest również niezbędny jeśli chcecie rozpocząć praktykę zawodowoą, studia doktoranckie oraz kwalifikacyjny kurs zawodowy. Niezbędna będzie w takim przypadku wizyta u lekarza medycyny pracy oraz wykonanie niezbędnych badań.

Badania niezbędne do potwierdzenia zdolności do nauki

W zależności od charakteru podejmowanych kursów są wymagane dodatkowe badania, a nie tylko wizyta u lekarza medycyny pracy. Mogą to być wizyta u okulisty, wykonanie badania EKG, czy spirometria lub podstawowe badania z krwi. Zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki otrzymuje się jeśli lekarz uzna, że wszystkie badania są w porządku i stan zdrowia osoby badanej jest wystarczająco dobry na podjęcie nauki lub praktyk. Druk, który jest dokumentem poświadczającym jest dostępny w sklepie internetowym Drukarniu Uni Druk, gdzie można zamówić gotowy papier, który jest zgodny z wytycznymi Ministra Zdrowia.

Dodaj komentarz