Tajemniczy klient

Tajemniczy klient – kim jest i na czym polega jego praca?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zmaga się z konkurencją. Chcąc ją wyprzedzić należy skoncentrować siły i skorzystać z metody wsparcia sprzedaży. Jedną z nich jest skorzystanie z usług osoby jaką jest tajemniczy klient. Czym tak naprawdę się zajmuje oraz na czym polegają jego zadania? Kto może kandydować na takie stanowisko? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

Tajemniczy klient

Kim jest tajemniczy klient?

Samo określenie: tajemniczy klient brzmi dość intrygująco. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego czy tak naprawdę zajmuje się taka osoba. To nic innego jak stanowisko, które zostało stworzone na potrzebę wielu firm. Ma ona za zadanie wizytę w danym sklepie lub placówce w celu kontroli obsługi klientów oraz usprawnienia tym samym sprzedaży. Granica wieku, która najczęściej jest wymagana na to stanowisko to 18-60 lat. Bardzo często zatrudniani są studenci czy renciści.

Czym zajmuje się tajemniczy klient?

Zastanawiasz się jakie zadania należą do tajemniczego klienta? Jego głównym zadanie jest usprawnienie sprzedaży, sprawdzenie sposobu w jaki przeprowadzana jest rozmowa sprzedawcy z klientem oraz weryfikacja jakości pracy. Na tej podstawie ustalane są dane, które mają na celu usprawnienie działań przedsiębiorstwa poprzez poprawę jakości usług, a także przeszkolenie pracowników z prawidłowej obsługi klienta. Praca na stanowisku tajemniczy klient polega przede wszystkim na obserwacji i dokładnej analizie środowiska – punktu sprzedaży podjętego badaniu. Osoby spostrzegawcze, które potrafią zachowywać się naturalnie i skupić się na kilku rzeczach jednocześnie są na tym stanowisku mile widziane.

Dodaj komentarz