Kebab na dobre zadomowił się na europejskich stołach, jednak mimo tego, że jest jednym z najczęstszych wyborów w trakcie wieczornych wyjść na miasto – Polacy w dalszym ciągu nie za wiele o nim wiedzą – oprócz tego, że wywodzi się z krajów arabskich. Chcesz dowiedzieć się więcej jak poprawnie zapisuje się nazwę tego dania? Albo dowiedzieć się, na kiedy przypadka oficjalnie dzień kebaba? Jeśli tak, to czytaj dalej!
Historia kebaba – od czego się zaczęło?
Dla wielu będzie zaskoczeniem fakt, że dzień poznania kebaba przypadł już na czasy starożytne. Obecnie datuje się, że potrawa ta jest znana od ponad 3 tysięcy lat! Tutaj warto wspomnieć, że oryginalnie kebab to po prostu kawałek mięsa, które zostały upieczone na rożnie – w tym wariancie możliwe dania występują w setkach, a nawet tysiącach wariantów dlatego tak ciężko jest obecnie stwierdzić jaki jest ten oryginalny przepis, czy nawet nazwa. Można pokusić się o stwierdzenie, że jedyne czego możemy być pewni w tej materii to to kiedy wypada dzień kebaba.
Światowy dzień kebaba i inne ciekawostki
Okazuje się, że na całym świecie to właśnie 7 stycznia obchodzimy światowy dzień kebaba, z naszej strony szczególnie zachęcamy do świętowania tego nietypowego święta. Z pewnością można stwierdzić, że świetnie świętowali ten dzień w 2017 roku w Berlinie kiedy został pobity rekord na największego na świecie kebaba – sama bela mięsa ważyła, aż 850 kilogramów!