Światowy dzień kebaba – czyli te i inne ciekawostki o tej potrawie!

Kebab na dobre zadomowił się na europejskich stołach, jednak mimo tego, że jest jednym z najczęstszych wyborów w trakcie wieczornych wyjść na miasto – Polacy w dalszym ciągu nie za wiele o nim wiedzą – oprócz tego, że wywodzi się z krajów arabskich. Chcesz dowiedzieć się więcej jak poprawnie zapisuje się nazwę tego dania? Albo dowiedzieć się, na kiedy przypadka oficjalnie dzień kebaba? Jeśli tak, to czytaj dalej!

dzień kebaba

Historia kebaba – od czego się zaczęło?

Dla wielu będzie zaskoczeniem fakt, że dzień poznania kebaba przypadł już na czasy starożytne. Obecnie datuje się, że potrawa ta jest znana od ponad 3 tysięcy lat! Tutaj warto wspomnieć, że oryginalnie kebab to po prostu kawałek mięsa, które zostały upieczone na rożnie – w tym wariancie możliwe dania występują w setkach, a nawet tysiącach wariantów dlatego tak ciężko jest obecnie stwierdzić jaki jest ten oryginalny przepis, czy nawet nazwa. Można pokusić się o stwierdzenie, że jedyne czego możemy być pewni w tej materii to to kiedy wypada dzień kebaba.

Światowy dzień kebaba i inne ciekawostki

Okazuje się, że na całym świecie to właśnie 7 stycznia obchodzimy światowy dzień kebaba, z naszej strony szczególnie zachęcamy do świętowania tego nietypowego święta. Z pewnością można stwierdzić, że świetnie świętowali ten dzień w 2017 roku w Berlinie kiedy został pobity rekord na największego na świecie kebaba – sama bela mięsa ważyła, aż 850 kilogramów!

Dodaj komentarz