Wiele zespołów zarządzających obiektami decyduje się działać w stylu zarządzania – jeśli dana maszyna nie jest zepsuta, nie należy ani jej naprawiać ani poddawać regeneracji czy konserwacji. Ale poleganie wyłącznie na odroczonej konserwacji naraża obiekt na dodatkowe koszty i utratę produktywności. Przeprowadzanie rutynowej konserwacji zapobiegawczej za to zapewnia sprawne działanie zakładu i zapewnia spokój ducha. Czym różni się naprawa od regeneracji maszyn?
Naprawa specjalistycznych maszyn
To czym jest naprawa zepsutego urządzenia czy maszyny, większość z Nas wie. Proces polega w dużej mierze na zlokalizowaniu części, która nie działa sprawnie, co wpływa na bezużyteczność maszyny i wymienieniu owej części, jeśli jest to możliwe. Dla wielu z Nas niezrozumiałym może być termin regeneracja. Takie działanie na produkcie jak maszyna czy urządzenie to jego odbudowa z uwzględnieniem specyfikacji producenta. Do owego odbudowania wykorzystywać będziemy różne części zarówno nowe jak i ponownie użyte oraz dotychczasowe.
Wskazówki czym różni się naprawa od regeneracji maszyn
Gdy już wiemy czym różni się naprawa od regeneracji maszyn, warto zastanowić się dlaczego tego typu zabiegi są potrzebne. Zależy nam na skróceniu procesu zamówienia? Skorzystajmy z regeneracji, nie czekając na dostarczenie nowych części. To także znacznie tańsza opcja, niż naprawa całej maszyny! Przypominamy również o środkach zapobiegawczych takich jak okresowa konserwacja, która wydłuży żywotność danego produktu!