ramiona pomiarowe w przedsiębiorstwie

Ramiona pomiarowe, które usprawnią proces produkcji!

Dokonywanie pomiarów w trakcie pełnej produkcji jest bolączką każdego specjalisty do spraw jakości w przedsiębiorstwie, szczególnie w przypadku bardzo szybko poruszających się elementów, oraz tych niewielkiego rozmiaru – szczególnie ciężko jest przeprowadzić prawidłowy pomiar. Rozwiązaniem okazują się być ramiona pomiarowe, które pozwolą na znaczne usprawnienie procesu produkcji.

ramiona pomiarowe

Czym są ramiona pomiarowe?

Wykorzystując przenośne ramiona pomiarowe, znacznie łatwiejsze staje się kontrolowanie przebiegu procesu podczas produkcji. Sama instalacja urządzenia nie jest skomplikowana i umożliwia łatwy i szybki dostęp do wiarygodnych pomiarów 3D. Dodatkowo na życzenie klienta ramiona te mogą zostać wyposażone w odpowiedniej długości sondy, oraz głowice, które umożliwiają dotykowy oraz optyczny pomiar ciężko dostępnych miejsc. Warto wiedzieć, że sam pomiar polega na doprowadzeniu ramienia do mierzonego elementu, oraz zetknięciu końcówki pomiarowej z mierzonym elementem. Po zatwierdzeniu przez operatora punkty styku są odczytywane z enkoderów, które zostały umieszczone na przegubach.

ramiona pomiarowe w przedsiębiorstwie

Jak przetwarzane są dane?

Wykorzystując ramiona pomiarowe dokonujemy przeliczenia punktów stylu do układu kartezjańskiego, a następnie wykorzystując oprogramowanie pomiarowe oraz algorytmy możliwe jest wymierzenie dokładnych wymiarów elementów.

Dodaj komentarz