pracownicze plany kapitałowe terminy i ważne informacje

Pracownicze plany kapitałowe. Terminy wdrożenia zmian

System emerytalny został nieco zmodyfikowany. Wchodzą zmiany, które dotyczą dużą część społeczeństwa. Pracownicze plany kapitałowe to specjalny program, który ma na celu wspieranie pracowników w gromadzeniu środków. One bowiem mają zaspokajać potrzeby finansowe po 60 roku życia, czyli na tak zwanej emeryturze. Jakie są terminy zmian? W jaki sposób wdrożenie zostanie wprowadzone? Na te i wiele więcej pytań postaramy się odpowiedzieć. 

W jakich terminach pracownicze plany kapitałowe zostaną wprowadzone? 

Pracownicze plany kapitałowe zostają już powoli implementowane w życie firm. Terminy te zależą od wielkości firmy oraz liczby osób, która jest w nich zatrudniona. W pierwszej kolejności będą to przedsiębiorstwa, które zatrudniają do 250 pracowników. W drugim etapie będą to firmy, które mają pod sobą od 50 do 249 pracowników. Nowe terminy, które zostały wydłużone z powodu problemów związanych z COVID-19 to 27 października 2020. Do tej daty jest czas na zawarcie umowy o zarządzanie PPK oraz 10 listopada 2020 jeśli chodzi o zawarcie umowy o prowadzenie PPK.

pracownicze plany kapitałowe terminy

Jak pracodawca powinien przygotować się na te zmiany? 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą firmy, którą obejmują pracownicze plany kapitałowe terminy najbliższe wdrożeń, a wciąż nie jesteś pewien co do zasad oraz regulacji prawnych warto zainwestować w praktyczne szkolenie z ekspertem prawa pracy i płac Renatą Majewską, organizowane przez ApexNet. Zostaną omówione najważniejsze zagadnienia w tym temacie w formie praktycznych warsztatów. Sprawdź więcej informacji na blogu ApexNet oraz zapisz się na szkolenie!

 

Dodaj komentarz