Patriotyzm konsumencki - co to?

Patriotyzm konsumencki – dlaczego warto kupować lokalne produkty?

Dzisiaj, kiedy wielu producentów żywności i nie tylko – bankrutuje lub ich działalności wiszą dosłownie na włosku. Duże znaczenie, a wręcz kluczowe odgrywają konsumenci – przede wszystkim Ci świadomi. Coraz bardziej popularne staje się określenie – patriotyzm konsumencki. Czym właściwie jest? To nic innego jak wybieranie produktów od lokalnych producentów i dostawców. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Patriotyzm konsumencki

Czym jest patriotyzm konsumencki?

Analizując obecna sytuację, jaka ma miejsce na rynku polskim i zagranicznym – widzimy, ze konkurencja walczy o przetrwanie. Wiele firm upada. Ważne jest, aby wpływać na zyski naszych, lokalnych, polskich producentów żywności. Stąd, patriotyzm konsumencki zyskuje na znaczeniu i popularności. Wybierając krajowe produkty spożywcze, takie jak mięso, wędliny, nabiał, warzywa, owoce, pieczywo czy słodycze – wspieramy naszych producentów. Produkty te często charakteryzują się mniejszą ilością konserwantów i krótszym łańcuchem dostaw.

Dlaczego patriotyzm konsumencki jest tak kluczowy?

Odpowiedź na to pytani jest bardzo prosta – w ten sposób osoby nabywające lokalne towary przyczyniają się do zysku ze sprzedaży producentów. To szansa na ich przetrwanie w dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja zza granicy jest ogromna. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy do końca, jakie produkty wybiera – często jest im to obojętne. Jednak warto zwrócić na to uwagę, jakie produkty żywnościowe trafiają na nasze stoły. Patriotyzm konsumencki oznacza, że wybieramy lokalne produkty, które często są tańsze i sprawdzone. A Ty jakie produkty spożywcze stawiasz na swoim stole?

Dodaj komentarz