olfa pc-l

Olfa PC-L – wysokiej jakości nóż do cięcia plexi

Jeśli często masz do czynienia z plexi i innymi tworzywami sztucznymi to sprawdź koniecznie Olfa PC-L – nożyk, który doskonale radzi sobie z cięciem tego typu materiałów. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam najważniejsze informacje na jego temat.

Co wyróżnia nożyk Olfa PC-L?

Olfa PC-L to nowy model, który jest dedykowanny do przecinania płyt z metaplexu, który znany jest także pod nazwą plexi. Produkt ten sprawdzi się także podczas cięcia textolitu, polistyrenu oraz innych tworzyw sztucznych o podobnej grubości. Rękojeść w tym modelu została wytworzona z ABS – wysokiej jakości surowca, które cechuje się znakomitą trwałością. Opisywany nóż  do tworzyw sztucznych wykorzystuje dwustronne ostrze, które niektóre osoby mogły spotkać już w modelu P-800. Warto wspomnieć też o tym, że PC-L posiada w swojej konstrukcji specjalny pojemnik na zapasowe ostrza.

Jak używać noża do przecinania plexi?

Jeśli chodzi o używanie noża Olfa PC-L to warto wiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Cięcie przy pomocy tego produktu polega na kilkukrotnym zarysowaniu materiału wzdłuż lini cięcia. W kolejnym etapie należy to zarysowanie przełamać. Rozwiązanie to wpływa na to, że możliwe jest do uzyskania dokładne, prostoliniowe cięcie o równej krawędzi. Należy dodać, że cienkie arkusze plexi dzięki użyciu tego nożyka nie będą pękać i kruszyć się na krawędziach.

Dodaj komentarz