Folia strukturalna

Folia strukturalna – wszystko co warto wiedzieć na jej temat

Folia strukturalna to niezawodny materiał, który sprawdza się doskonale do wielu zastosowań. Spośród nich wymienić można między innymi oklejanie progów i słupków w samochodach. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam garść najważniejszych informacji na temat tego produktu.

Folia strukturalna – niezwykle trwały materiał

Folia strukturalna to produkt, który występuje w wielu różnych wariantach. Najpopularniejsze z nich to między innymi: chropowate, grube oraz termoplastyczne. Materiał ten wyróżnia się tym, że po podgrzaniu można dopasować go do rozmaitych kształtów. Dzięki niemu można oklejać słupki oraz progi w samochodach, tak by zabezpieczyć je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest on sprzedawany najczęściej w formie rolek, a jego cena podawana jest jako kwota za metr bieżący.

Do czego jeszcze można wykorzystać tą folię?

Materiał jakim jest folia strukturalna posiada wiele zastosowań. Poza tym, że można dzięki niemu zabezpieczyć samochód, często wykorzystuje się ją do ochrony produktów drukowanych. Folia ta imituje naturalną tkaninę lnianą, a dzięki niezwykłej trwałości doskonale sprawdza się w tej formie. Jest ona zdecydowanie bardziej gruba niż klasyczne folie polipropylenowe. Dzięki niej ochronić można gruk przed czynnikami chemicznymi, wilgocią oraz brudem. Tzw. efekt lnu pozwala uzyskać efekt podobny do folii wzorzystej. Jej struktura z pewnością przypadnie Ci do gustu! Sprawdź i przekonaj się sam.

Folia strukturalna

Dodaj komentarz