delfiny ciekawostki nie z tej ziemi

Delfiny ciekawostki: czy to prawda, ze delfiny mają imiona?

Delfiny są powszechnie uważane za jedne najinteligentniejszych zwierząt żyjących na świecie i na pewno za najinteligentniejsze zwierzęta wodne. Te urocze ssaki na dobre zadomowiły się we współczesnej popkulturze. Jeżeli lubisz delfiny, ciekawostki o nich powinny Ci się jeszcze bardziej spodobać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej

delfiny ciekawostki

Delfiny, ciekawostki – jak śpią te zwierzęta?

Delfiny jako przedstawiciele ssaków nie wykształciły narządów umożliwiających oddychanie pod wodą. Dlatego, konieczne jest dla nich wynurzanie się co jakiś czas w celu zaczerpnięcia powietrza. W przypadku delfinów ciekawostką może być fakt, że zwierzęta te potrafią wynurzać się w trakcie snu, co około 30 sekund! Wynika to z tego, że podczas snu jedna z półkul delfina pozostaje aktywna, co pozwala mu nie tylko wynurzać się w celu zaczerpnięcia powietrza, ale również chronić się przed drapieżnikami.

delfiny ciekawostki nie z tej ziemi

Jak komunikują się delfiny?

Okazuje się, że delfiny wypracowały dwa sposoby na komunikację między sobą, werbalną oraz niewerbalną. W przypadku delfinów ciekawostką może być fakt, że naukowcy rozróżnili ponad 30 typów gwizdów, które mogą świadczyć o uczuciach takich jak radość, ból czy niepokój. Dodatkowo podejrzewa się, że delfiny mimo nie posiadania strun głosowych, posiadają własne imiona, które są im nadawane przez pozostałych członków stada. Badacze dowiedli tego, przez puszczanie schwytanym delfinom różnych odgłosów, mogących być ich imionami. Finalnie okazało się, że na konkretne dźwięki reagowały inne osobniki ze stada.

Jeżeli w dalszym ciągu interesują Cię delfinyciekawostki to koniecznie odwiedź naszego bloga w poszukiwaniu dodatkowej porcji wiedzy!

 

Dodaj komentarz