darknet

Czym jest darknet i jak znaleźć o nim informacje?

Darknet lub dark web, to jak możecie się domyślać mroczna część internetu. Co to jednak dokładniej znaczy? Tego dowiecie się w poniższym artykule!

Co to jest darknet?

Darknet to pewnego rodzaju podziemia internetu. Znajdują się one w sferze niewidzialnej dla zwykłego użytkownika tego miejsca. Jest to oczywiście spowodowane tym, że treści, które znajdują sie w dark webie są często związane z działalnością przestępczą. Samo jednak korzystanie nie jest nielegalne. Problem jednak tkwi w tym, że granica między tym, co legalne a nielegalne w darknecie bardzo łatwo zaciera się. W miejscu tym znajdują się anonimowe fora internetowe, blogi, a także e-commerce. Jego istnienie weszło do świadomości ludzkiej po zamachu w Monachium z 2016 roku, kiedy wydało się, że sprawca strzelaniny broń zakupił w darknecie.

darknet

Informacje o Darknet spisane w książce.

Jeśli interesuje Cię tematyka tego mrocznego zakątku internetu, to spodobać Ci się możesz książka Elieen Ormsby, która w trakcie śledztwa dziennikarskiego na ten temat, potwierdziła wiele pojawiających się w społeczeństwie hipotez. Pierwsza część książki opisuje handel w tej internetowej przestrzeni i markety, w których można kupić praktycznie wszystko, co się tylko chce. Druga część składa się z przedstawienia stron, które świadczą usługi, jakimi są płatne morderstwa. Ostatnia część to opis miejsc zwanych „red roomami” oraz pedofilii w darknecie.

Dodaj komentarz