4 typy kariery – co możesz zaproponować swojemu pracownikowi?

Wiele osób aby pracować efektywnie, lepiej, musi mieć cel. Cele mogą być różne, w zależności od osoby – niektóre obejmują stabilną posadę, inny godne wynagrodzenie, część elastyczność, a jeszcze inne żeby piąć się po szczeblach i stawać się coraz lepszym. Jest to motywator do dalszej pracy, dzięki czemu jest ona wykonywana należycie, godnie i przynosi korzyści Tobie. Ci, co chcą awansować liczą, że w pewnym momencie uda im się wskoczyć o krok wyżej. Nie zawsze wyższe stanowisko to jedyna droga, ba! nie zawsze najlepsza. Chcemy przedstawić Ci 4 typy kariery, które możesz zaproponować swojemu pracownikowi.

4 typy kariery

Dlaczego warto wykorzystać 4 typy kariery

Oczywiście pięcie się w górę jest bardzo satysfakcjonujące, jednak może stanowić złą drogę dla niektórych osób. Dodatkowa odpowiedzialność może nie tylko im przeszkadzać, ale też osobom, które są pod nimi. Warto wtedy zdecydować się na inną możliwość. 4 typy kariery to:

  • Wspinanie się
  • Specjalizacja
  • Różnorodność
  • Autonomia

Każda z tych ścieżek jest inna, wyróżniająca się i  może przynieść realne korzyści dla obu stron. Musi być ona jednak odpowiednio dostosowana, aby osoba czuła się zmotywowana i pewna do dalszego działania.

Czy warto?

4 typy kariery to na pewno świetny wybór w przypadku zmiany stanowiska pracownika. Odpowiednio wykorzystane i dostosowane do osoby mogą dać dużo korzyści dla pracownika, a z czasem dla pracodawcy.

Dodaj komentarz