Shish kebab – czym się cechuje?

Shish kebab to danie kuchni wschodniej, popularne w krajach takich jak Turcja, Iran czy Azerbejdżan. Jest to rodzaj potrawy z mięsa, zazwyczaj baraniny lub kurczaka, krojonego na kawałki i nabijanego na patyk. Następnie mięso jest grillowane lub pieczone na ogniu. Shish kebab zwykle podawany jest z sałatkami lub sosem tzatziki.

Jak powstał shish kebab?

Historia shish kebabu sięga czasów starożytnych, kiedy to mieszkańcy Persji grillowali kawałki mięsa na patykach. Później, podczas podboju Persji przez Mongołów, danie to rozprzestrzeniło się na terenie całego Bliskiego Wschodu. Shish kebab stał się również popularny w Europie w XVIII wieku, kiedy to podróżnicy zaczęli wprowadzać go do swojej kuchni.

Przygotowanie kebabu

Aby przygotować shish kebab, należy najpierw wybrać odpowiednie mięso, zazwyczaj karkówkę, łopatkę lub pierś z kurczaka. Następnie mięso kroimy na mniejsze kawałki, marynujemy w przyprawach i odstawiamy na kilka godzin. Kolejnym krokiem jest nabijanie mięsa na patyki, a następnie grillowanie lub pieczenie na ogniu. Podajemy z sosem tzatziki lub sałatką z pomidorów i ogórków. Jezeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przygotowania tej pysznej potrawy to koniecznie zapoznaj się z artykułem na blogu firmy Izmir!

Dodaj komentarz