RAL 9010 MAT

RAL 9010 MAT – niezawodna farba do styroduru

RAL 9010 MAT to wysokiej jakości farba do styrodyru, czyli materiału służącego do izolacji termicznej różnorodnych powierzchni. Cechuje się ona doskonałymi parametrami i występuje w wielu kolorach. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam garść informacji na temat aplikacji tej farby.

Jak przygotować podłoże do malowania farbą RAL 9010 MAT?

Nie ma wątpliwości co do tego, że przygotowanie podłoża przed malowaniem to niezwykle istotna czynność. Dzięki niej można osiągnąć jeszcze lepszy efekt oraz wysoką trwałość. Powierzchnia, którą planujesz pomalować farbą RAL 9010 MAT powinna zostać uprzednio przeszlifowana, wysuszona oraz odtłuszczona. Jeśli chodzi o szlifowanie to zagruntowaną powierzchnię po wyschnięciu warto jest potraktować drobnoziarnistym papierem ściernym.  Chcąc malować powierzchnie typu PUR, PS, PA, EPDM, ABS, GfK, Hart – PVC, pamiętaj o tym by wykorzystać podkład zwiększający przyczepność. Polecamy produkt Plastic Primer DECO COLOR, który cechuje się doskonałymi właściwościami.

Jak malować przy użyciu RAL9010?

Farba RAL 9010 to produkt, którym powinno się malować w temperaturze od 15 d0 25 stopni Celsjusza. Jest to bowiem optymalna temperatura dla schnięcia lakieru. Przed pierwszym użyciem wstrząśnij pojemnikiem oraz sprawdź czy natrysk jest odpowiedni. Farbę nakładaj cienkimi warstwami, w odległości 25-30 cm od malowanej powierzchni. Po nałożeniu każdej warstwy rekomendujemy poczekać kilka minut. Kiedy skończysz malować oczyść dyszę, by produkt mógł być użyty po raz kolejny.

RAL 9010 MAT

Dodaj komentarz