moderacja treści w internecie

Czym jest moderacja treści w internecie?

Moderacja to proces kontrolowania pożądanych treści z platform internetowych, takich jak serwisy społecznościowe. Zasadniczo moderacja treści w internecie w tym w mediach społecznościowych polega na moderowaniu różnych rodzajów treści, które moga być nieodpowiednie dla zwykłych odbiorców.

Social media a nieodpowiednie treści

moderacja treści w internecie i social mediach

Moderowanie treści w mediach społecznościowych to proces odbywający się na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn lub Tumbler i tym podobne. Wszelkiego rodzaju obraźliwe lub kontrowersyjne treści, takie jak filmy porno, wulgarne obrazy lub zdjęcia nieodpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, gdy tylko zostaną opublikowane, zespół moderatorów lub specjalistyczny program do wykrywania nieodpowiednich treści usuwają je, zanim staną się wirusowe i widoczne wśród innych odbiorców i użytkowników danej platformy. Niechciane treści są kasowane ze skutkiem natychmiastowym na wszystkich platformach społecznościowych.

Wizerunek a moderacja treści w internecie

Warto także wiedzieć o innym rodzaju moderacji treści w internecie nie tylko w social mediach ale również na forach czy stronach opiniotwórczych, które dotyczą bezpośrednio biznesu online. Firmy takie jak przedsiębiorstwo Czyścimy Internet oferują usługę moderowania, polegającą na prześwietlaniu sieci, pod kątem opinii jakie pojawiają się na temat naszej firmy czy osoby w celu wyeliminowania publikacji, które łamią prawo działające w sieci. Jeśli interesuje Cie taka forma moderowania, zachęcamy do sprawdzenia szczegółów jakie specjaliści firmy publikują w formie artykułu na stronie.

Dodaj komentarz