karnawał a półka sklepowa

Karnawał a sklepowa półka – czy jest jakiś związek?

Jak wiadomo, w przypadku różnych wydarzeń czy świąt część produktów sprzedaje się lepiej, część gorzej. Podczas karnawału jest również podobnie. Zastanawiacie się pewnie, o jakich produktach mowa. Kategorie produktów które sprzedają się lepiej to oczywiście przekąski i alkohol. Ale czy wliczając te produkty widać jakiś związek między karnawał a sklepowa półka? Sprawdźmy!

Karnawał a sklepowa półka, jak się ma pandemia do tego

Pandemia trwa już od dłuższego czasu, a wraz z nią obostrzenia związane z ograniczeniem społecznym. Nie ma to jednak wpływu na sprzedający się alkohol i przekąski w tym okresie. Można powiedzieć, że karnawał a sklepowa półka trzymają się dobrze w parze, jeśli mówimy o wysokiej sprzedaży. Eksperci mówią, że jest to idealny czas właśnie na wyeksponowanie alkoholi i produktów typu szampany czy prosecco, bowiem można na tym nieźle zarobić. Podczas tego okresu klienci zakupy robią szybciej i bardziej konkretniej, co za tym idzie, produkty powinny być w widocznych i łatwo dostępnych miejscach.

zakupy na karnawał

Jak zdanie ekspertów?

Zależność karnawał a sklepowa półka maja bardzo wysoki wpływ, bowiem specjaliści uważają, że podczas tego okresu należy stworzyć odpowiednie menu imprezowe. Warto też zaopatrzyć się w mięsne przegryzki czy półprodukty, które można z łatwością przygotować. Mile widziane są też kreatywne dania, które stają się podstawą do tworzenia półki karnawałowej. Jak zatem można zauważyć, Polacy podczas okresu karnawału nie tyle, że konsumują więcej, a wyszukują produktów z konkretnych kategorii. Warto mieć to na uwadze przy eksponowaniu towaru.

 

karnawał a półka sklepowa

Dodaj komentarz